Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje v úterý 23. května 2017

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

24.05.2017
Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje v úterý 23. května 2017

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v úterý 23. května 19 událostí.

hradec-kral.png
Územní odbor Hradec Králové

Nehoda kamionu zkomplikovala na několik hodin dopravu na silnici I/35 poblíž Milovic.

Kamionu, se kterým vjel řidič částečně do příkopu, vyjeli ve 4:02 na pomoc profesionální hasiči z Hořic. Nehoda se obešla bez zranění osob. Z vozidla uniklo menší množství nafty. Hasiči kapalinu pomocí sorbentu zlikvidovali. Provoz byl v místě řízen kyvadlově. Po 7. h byla silnice zcela uzavřena a byly započaty vyprošťovací práce. Při nich došlo k úniku pohonných hmot, který hasiči taktéž zasypali sorbentem. Kolem 8. h byl kamion vyproštěn a komunikace byla zanedlouho poté zcela zprůjezdněna.

Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice byli v 5:56 přivoláni do ulice Bratří Štefanů v Hradci Králové k úklidu vozovky, na kterou, vlivem technické závady na osobním vozidle, unikl olej.

Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice pomohli krátce po 8. h (ohlášeno 7:57) v bytě v ulici Úzká starší nemohoucí osobě, která nebyla schopna vstát sama z lůžka.

Do ulice Slezská v Hradci Králové k požáru odpadu v plastovém kontejneru byli v 8:00 přivoláni profesionální hasiči z centrální stanice v Hradci Králové. Požár byl ihned beze škod uhašen.

Profesionální hasiči z obou královéhradeckých stanic vyjeli v 11:48 do budovy v ulici Školská v Předměřicích nad Labem, kde došlo k sepnutí čidla elektrické požární signalizace. Jednalo se pouze o palný poplach.

Profesionální hasiči z centrální stanice v Hradci Králové likvidovali odpoledne (ohlášeno 15:20) větší roj včel na zastávce MHD v ulici Velká na Pouchově.

Profesionální hasiči z centrální stanice v Hradci Králové vyjížděli v 19:51 na Nový Hradec Králové k otevření osobního vozidla. 1,5 leté dítě, které bylo uvnitř, předala jednotka v pořádku rodičům.

Jicin.png

Územní odbor Jičín

Jičínští profesionální hasiči likvidovali v Novém Městě krátce před polednem (ohlášeno 11:36) olejovou skvrnu. Olej unikl z proražené vany osobního vozidla.

nachod.jpg

Územní odbor Náchod

Profesionální hasiči z Náchoda byli ve 4:19 přivoláni do Šonova u Nového Města nad Metují k pomoci starší nemohoucí osobě. Hasiči seniora, který spadl z postele, uložili zpět na lůžko.

Broumovští profesionální hasiči vyjížděli ve 13:40 na žádost zdravotnické záchranné služby k otevření bytu do ulice Zahradní v Broumově. Jednotka na místě nezasahovala, uživatel sám otevřel.

Profesionální hasiči z Dobrušky a novoměstští dobrovolní hasiči byli v 15:21 přivoláni do ulice Nádražní v Novém Městě nad Metují k otevření bytu. Malé dítě, které bylo uvnitř, samo otevřelo.

Náchodští profesionální hasiči likvidovali v podvečer (ohlášeno 19:16) v Petrovicích bodavý hmyz. V blízkosti se nacházely děti alergické na jeho bodnutí.

rych-nK.jpg

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou

Rychnovští profesionální hasiči, dobrovolní hasiči z Rychnova nad Kněžnou, Solnice a Černíkovic byli ve 4:02 přivláni k požáru do rodinného domu v Černíkovicích. Z domu stoupal ze střešního okna dým. 11 osob, které se na místě nacházely, bylo v pořádku mimo budovu. Jednotky využily přetlakovou ventilaci k odvětrání domu a garáže. Během několika minut se hasičům podařilo najít zdroj kouře. Příčinou bylo zahoření izolace bojleru v technické místnosti. Požár byl ihned uhašen.

trutnov.png

Územní odbor Trutnov

Profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem spolu s dobrovolnými hasiči z Hostinného byli ve 4:43 přivoláni do Chotěvic, kde došlo k dopravní nehodě motocyklu. Motorkářka utrpěla poranění kolene a byla ošetřena zdravotnickou záchrannou službou.

Trutnovští profesionální hasiči a dobrovolní hasiči ze Žacléře zasahovali během dopoledne (ohlášeno 10:13) u dopravní nehody dvou osobních automobilů, která se stala v Bernarticích. Řidička Audi A4, která se pravděpodobně plně nevěnovala řízení, narazila do zaparkovaného vozu BMW. Hasiči ženě poskytli předlékařskou pomoc a poté ji předali do péče zdravotnické záchranné služby. Jednotka provedla na vozidle protipožární opatření a zprůjezdnila komunikaci.

Požár lesního porostu likvidovali po poledni (ohlášeno 11:55) profesionální hasiči z Vrchlabí a dobrovolní hasiči z Hostinného a Prosečné. Škoda na dřevě dvou ohořelých vzrostlých smrků byla odhadnuta na 3,5 tis. Kč.

Trutnovští profesionální hasiči vyjížděli ve 20:58 k otevření bytu na Lípové náměstí v Trutnově. Uvnitř byly majitelem ponechány léky.

pomoc.png

Mezikrajská výpomoc

Dobrovolní hasiči ze Sobotky byli ve 13:08 přivoláni k požáru hrabanky do Srbska v okrese Mladá Boleslav. Požár na ploše 10 x 10 m byl brzy beze škod uhašen.

Alena Kuthanová, DiS.

asistentka ředitele